Stadiona “Daugava” atjaunošanas projekta ietvaros tiekas ar skvoša federāciju

Šodien VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” (turpmāk: stadions “Daugava”) pārstāvji tikās ar Latvijas skvoša federāciju, kas  tikšanās laikā pozitīvi novērtēja stadiona atjaunošanas redzējumu un pastāstīja par skvoša attīstības vajadzībām gan vietējiem sportistiem un entuziastiem, gan starptautisku sacensību organizēšanai. Puses vienojās turpināt sadarbību un komunikāciju, lai precizētu un detalizētu skvoša iespējamu iekļaušanu stadiona daudzfunkcionālajā attīstībā.  

Stadiona “Daugava” atjaunošanas projekta komanda šobrīd tiekas ar Latvijas sporta sabiedrības pārstāvjiem, lai uzklausītu un ņemtu vērā stadiona projektā iespējams iekļaujamo sporta veida specifiku. Šādas tikšanās turpināsies visu šo gadu.

“Skvošs ir strauji augošs sporta veids Latvijā ar popularitāti ļoti dažādu gada gājumu cilvēku lokā. Skvoša iekļaušana stadiona “Daugava” attīstībā lieliski atbilstu mūsu projekta pamatvērtībai, proti, stadiona pieejamībai gan augstu sasniegumu, gan sporta entuziastu lokam. Skvoša sporta veida pārstāvji mums šodien sniedza ļoti noderīgu redzējumu par sava sporta veida attīstības iespējām, tostarp sadarbību ar stadionu “Daugava”,” saka Elmārs Martinsons, VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” valdes loceklis.

Jau ziņots, ka saskaņā ar 9. februārī Ministru kabinetā pieņemto stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģiju stadions līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots - tiks izveidotas jaunas papildu tribīnes un izbūvēta virkne jaunu objektu – stadionā līdz 2022. gadam būs arī multifunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, tiks pilnībā atjaunots vieglatlētikas treniņu laukums, stadiona sporta laukums, bobsleja treniņu starta estakāde un stadiona ledus halle, kā arī veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi. Papildus tiks izbūvēta arī jauna park&ride auto stāvvieta un sakārtota apkārtējā pilsētas infrastruktūra.

Projektu ieviesīs VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem EUR 40 191 396 apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums EUR 7 092 600 apmērā.

Papildus informācija:
Elmārs Martinsons
VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions””
Valdes loceklis
Tel: + 371 29 476 397
Epasts: elmars.martinsons@daugavasstadions.lv

Informāciju sagatavoja:
Edgars Pudzis
VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions””
Stratēģiskās plānošanas un attīstības dienesta vadītājs
Epasts: edgars.pudzis@daugavasstadions.lv