Džudo, sambo un kikboksinga sporta veidu pārstāvji raugās pozitīvi uz pārstāvēto sporta veidu vajadzību integrēšanu stadiona “Daugava” pārbūves projektā

Šodien VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” (turpmāk: stadions “Daugava”) pārstāvji tikās ar Latvijas Džudo federācijas, Latvijas Sambo klubu asociācijas un Latvijas Kikboksinga federācijas pārstāvjiem. Federāciju pārstāvji tikšanās laikā atzina, ka pārstāvēto sporta veidu attīstību šobrīd ierobežo attiecīgo sporta veidu specifikai atbilstošas infrastruktūras trūkums un saskata plašas iespējas to uzlabot stadiona “Daugava” pārbūves projekta ietvaros.

Džudo un sambo sporta veidu pārstāvji atjaunotajā stadionā pieejamās telpas izmantotu gan ikdienas treniņprocesa un ikgadējo treniņnometņu organizēšanai, gan starptautisku sacensību un semināru rīkošanai, ko pašlaik ierobežo atbilstošu telpu trūkums. Tikšanās laikā stadiona “Daugava” pārstāvji uzklausīja speciālistu viedokli par džudo un sambo sporta veidu specifiskajām vajadzībām, tostarp nepieciešamajiem laukumu izmēriem un segumiem un skatītāju sēdvietu skaitu, saskatot iespējas stadiona “Daugava” atjaunošanas procesā paredzēt gan stacionārus laukumus, gan pielāgot sacensībām citiem sporta veidiem paredzētās telpas.

Arī Kikboksinga federācijas pārstāvji pauda līdzīgu redzējumu – neskatoties uz pašlaik kopumā labu situāciju sporta veidā un daudziem perspektīviem sportistiem, sporta veida attīstībai nepieciešamo atbilstošo kompleksu pašlaik trūkst un to integrēšana stadionā “Daugava” varētu būt viens no veiksmīgiem problēmas risinājumiem.

Visu minēto sporta veidu pārstāvji izrādīja interesi arī par administratīvo telpu pārcelšanu uz stadionu “Daugava”, tādējādi veidojot sporta attīstībai kopumā labvēlīgu infrastruktūru.

“Tikšanās ar federāciju pārstāvjiem vēlreiz apliecināja to, ka stadionam “Daugava” ir potenciāls sniegt iespējas daudzu sporta veidu attīstībai, kuriem pašlaik trūkst finansējuma. Šodien mēs guvām pirmo ieskatu par šiem sporta veidiem nepieciešamajiem tehniskajiem parametriem un turpināsim strādāt pie šo ideju realizēšanas sadarbībā ar federāciju pārstāvjiem,” saka Elmārs Martinsons, VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” valdes loceklis.

Jau ziņots, ka saskaņā ar 9. februārī Ministru kabinetā pieņemto stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģiju stadions līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots - tiks izveidotas jaunas papildu tribīnes un izbūvēta virkne jaunu objektu – stadionā līdz 2022. gadam būs arī multifunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, tiks pilnībā atjaunots vieglatlētikas treniņu laukums, stadiona sporta laukums, bobsleja treniņu starta estakāde un stadiona ledus halle, kā arī veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi. Papildus tiks izbūvēta arī jauna park&ride auto stāvvieta un sakārtota apkārtējā pilsētas infrastruktūra.

Projektu ieviesīs VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem EUR 40 191 396 apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums EUR 7 092 600 apmērā.

Papildus informācija:
Elmārs Martinsons
VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions””
Valdes loceklis
Tel: + 371 29 476 397
Epasts: elmars.martinsons@daugavasstadions.lv

Informāciju sagatavoja:
Edgars Pudzis
VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions””
Stratēģiskās plānošanas un attīstības dienesta vadītājs
Epasts: edgars.pudzis@daugavasstadions.lv